Nazwa jednostki: Uniwersytet Opolski – Opole

Nazwa stanowiska: Student(doktorant)/studentka(doktorantka) – stypendysta/ka w projekcie “Projakościowa ewaluacja nauk prawnych” finansowanym ze środków programu MEiN “Nauka dla społeczeństwa”

Wymagania:

• Student/tka co najmniej IV roku studiów jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo lub student/ka studiów II stopnia na kierunku pokrewnym lub doktorant/ka z ukończonymi studiami prawniczymi;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • komunikatywność i punktualność;
  • obsługa pakietu MS Office w szczególności arkusza EXCEL, mile widziana znajomość podstaw statystyki opisowej.
  • dobra znajomość języka angielskiego, znajomość niemieckiego mile widziana.
  • Umiejętność korzystania z baz SCOPUS, Web of Science i narzędzi SciVal i InCites mile widziana

Opis zadań:

• kwerenda w zakresie orzecznictwa sądów powszechnych, literatury oraz praktyki administracyjnej w zakresie systemów oceny badań naukowych w naukach prawnych;
  • zbieranie danych biblio- i naukometrycznych;
  • wprowadzanie danych do bazy danych projektu;
  • wsparcie organizacyjne polskiego zespołu projektu w zakresie prowadzenia bieżącej korespondencji i kalendarza projektu oraz zapewnienie komunikacji pomiędzy członkami zespołu;
  • współpraca w zakresie organizacji spotkań polskiego zespołu projektu;

Typ konkursu: Projekt “Projakościowa ewaluacja nauk prawnych” realizowany w ramach programu MEiN Nauka dla społeczeństwa.

Termin składania ofert: 8 lutego 2022 r., 20:00 (CET)

Ogłoszenie wyników: do 15 lutego 2022 r.

Forma składania ofert: e-mail na adres pstec@uni.opole.pl

Warunki zatrudnienia:

Laureat/ka otrzyma wynagrodzenie w ramach umowy zlecenia finansowanej ze środków projektu MEiN “Nauka dla Społeczeństwa” na 12 miesięcy, od 1 marca 2022 r.

W wypadku obustronnej deklaracji woli, umowa może zostać przedłużona do końca trwania projektu.

Wynagrodzenie w projekcie wynosi 1200 zł brutto*.

Kandydat/ka powinien złożyć następujące dokumenty:

1) wniosek skierowany do prof. dr hab. Marka Masnyka, J.M. Rektora UO o stypendium w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu “Projakościowa ewaluacja nauk prawnych”

2) wykaz ocen uzyskanych w trakcie jednolitych studiów magisterskich;

3) życiorys zawierający przebieg dotychczasowego kształcenia;

4) list motywacyjny zawierający krótki opis zainteresowań i osiągnięć naukowych oraz uzasadnienie zamiaru podjęcia pracy naukowej w ramach projektu badawczego;

5) certyfikaty lub inne dokumenty świadczące o stopniu znajomości języków obcych, jeżeli kandydat/ka nimi dysponuje;

6) list rekomendacyjny (jeżeli kandydat/ka nim dysponuje);

7) następujące oświadczenie: „Oświadczam, że zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Uniwersytet Opolski z siedzibą w Opolu dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko studenta/studentki – stypendysty/ki w projekcie “Projakościowa ewaluacja nauk prawnych” realizowanego w ramach programu MEiN “Nauka dla Społeczeństwa.”

………………………………………………….…………………………………….. (miejscowość i data) (podpis osoby składającej oświadczenie)

Rekrutacja jest dwuetapowa i obejmuje:

1) ocenę dokumentacji kandydatów;

2) rozmowę kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Złożonych dokumentów nie zwracamy.

Kierownik projektu:  dr hab. Piotr Stec, prof. UO.

Krótki opis projektu:  Projekt “Projakościowa ewaluacja nauk prawnych” finansowany jest w ramach programu “Nauka dla Społeczeństwa” MEiN. Jego celem jest analiza praktyk publikacyjnych i zasad ewaluacji nauk prawnych w celu opracowania nowego modelu ewaluacji nauk prawnych.

Data dodania ogłoszenia: 2022-01-26