prof. D. Szostek

Miło nam poinformować, że dr hab. Dariusz Szostek, prof. UO dołączył do międzynarodowego zespołu badawczego na uniwersytecie „Mediterranea” w Reggio Calabria.

Jak czytamy w strettoweb.com działania studyjne, trwające trzy lata, będą prowadzone przez sieć naukowców (nauczycieli, doktorantów, stypendystów itp.) z ponad piętnastu krajów, zebranych w dziesięciu grupach, którzy przeprowadzili już 30-godzinne szkolenie online na poziomie zaawansowanym (zapisało się ponad 500 studentów z 23 różnych krajów).

Jednostka badawcza „Mediterranea”, koordynowana przez samego Viglianisiego Ferraro, jest z pewnością najbardziej „międzynarodowa”. Pracują w niej: Fausto Santos de Morais (dyrektor Aid-IA, Associação Iberoamericana de Direito e Inteligência Artificial), prof. Dariusz Szostek (niedawno mianowany ekspertem naukowym w Obserwatorium Sztucznej Inteligencji Parlamentu Europejskiego), Gianluca Lax, Antonia Russo i Alessandro Giglietta z Reggio Emilia, a także prof. Eduardo Tomasevicius Filho i Técio Spínola Gomes (Brazylia), Nuno Teixeira Castro (Portugalia), Tomáš Siviček (Republika Czeska), José Antonio Castillo Parrilla (Hiszpania), Antonios Karaiskos (Japonia) i doktorzy Andres Barrada Cordoba (Kolumbia), Mark Rovskiy i Sergey Pavlov (Rosja).

Więcej na: http://www.strettoweb.com/2020/05/reggio-calabria-viglianisi-ferraro-mediterranea/1017084/?fbclid=IwAR2jX4C_iQ6iq5TRXw9mG8hz1ku23EFxg0ARQcu2YQPiUrVMoxOMs3t9NA8